Welcome to Panda Languages
 - 
Arabic
 - 
ar
Chinese (Traditional)
 - 
zh-TW
Dutch
 - 
nl
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Italian
 - 
it
Portuguese
 - 
pt
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es

4 najlepsze wskazówki do egzaminu DELF, aby przygotować się i uzyskać najwyższy wynik

Post Visitors:51
egzaminu DELF

Francuskie ministerstwo edukacji instytutów Egzaminu DELF aby zweryfikować Twoją znajomość języka francuskiego. Ten egzamin jest uznawany na całym świecie i jest ważny na zawsze.

To sprawia, że ​​jest to świetny certyfikat, aby udowodnić swoją znajomość języka francuskiego w swoim CV lub zapisać się do dowolnej międzynarodowej lub francuskiej szkoły.

Prowadzenie cię do asa DELF jest jednym z naszych końcowych celów w Panda Languages. Zapewniając różne zasoby w każdej części, w tym słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Oto jak to zrobić.

Jak przygotować się do egzaminu DELF?

Aby rozpocząć przygodę z przygotowaniem do DELF, kluczem jest praktyka. Jednak przed przygotowaniem ważne jest, aby poznać części, które składają się na test DELF, aby dokładnie dobrać do tego materiały.

Poziomy testów DELF

Test DELF składa się z czterech różnych poziomów, którymi są:

  • Poziom A1, czyli podstawowy poziom języka francuskiego. Wymaga od ucznia po prostu przedstawienia się i dobrej znajomości odbierania i kierowania osobistych pytań.
  • Poziom A2 to drugi poziom, który wymaga dodatkowej wiedzy do poziomu A1, na przykład codziennych czynności.
  • Poziom B1 to pierwszy poziom w strefie pośredniej. Zapewnia uczniowi możliwość swobodnego wyrażania się w większości sytuacji społecznych i skutecznego nawiązywania kontaktów z tubylcami.
  • Poziom B2 oznacza, że ​​osiągnąłeś poziom natywnej znajomości języka francuskiego. Na tym poziomie będziesz w stanie zaangażować się i wchodzić w interakcje ze złożonymi tematami.

Każdy z tych poziomów ocenia biegłość wszystkich umiejętności językowych, w tym słuchania, czytania, pisania i mówienia. Aby rozpocząć przygotowanie do testu DELF, najlepiej popracować nad każdą z tych umiejętności indywidualnie.

Wskazówki dotyczące przygotowania testu DELF

Każdy poziom egzaminu DELF sprawdza cztery umiejętności językowe: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Aby w pełni się do tego przygotować, musisz doskonalić wszystkie te umiejętności i poszerzać swoją wiedzę. Oto jak nad nimi pracować:

– Słucham

Część słuchowa egzaminu DELF podzielona jest na dwa segmenty; krótki i dłuższy. Krótka składa się z wywiadu lub innej części mówionej, której towarzyszą pytania wielokrotnego wyboru. Dłuższy segment zawiera bardziej wyrafinowany zapis z kilkoma pytaniami.

Oto kilka zalecanych wskazówek, które pomogą Ci:

  • Wyostrz swój słuch

Zapoznaj się z mową francuską, słuchając różnych nagrań audio. Na początku francuskie słowa mogą być trudne do zrozumienia, więc najlepiej wyćwicz uszy, jak wymawia się język.

Aby Ci w tym pomóc, w Panda Languages ​​zapewniamy odpowiednie książki do słuchania, aby przyzwyczaić się do francuskiej wymowy. Takie książki sąPerfect Listening/ Écoute Parfaite- French, który obejmuje 100 rozumienia ze słuchu, aby przejść od poziomu początkującego A1 do poziomu zaawansowanego B2.

  • Praktyka czyni mistrza

Powtarzające się słuchanie francuskich dźwięków poprawia umiejętności słuchania i zwiększa zdolność rozumienia języka francuskiego.

W Panda Languages ​​zapewniamy Twoją znajomość języka francuskiego dzięki naszymPerfect Listening/ Écoute Parfaite- French ze zrozumieniem ze słuchu, które odnoszą się do codziennych czynności i interakcji społecznych, aby przygotować Cię do testu DELF.

– Czytanie

Część czytelnicza testu DELF składa się zarówno z dokumentu informacyjnego, jak i wymagającego.

Tak więc, nawet jeśli najlepiej zacząć od prostego czytania ze zrozumieniem, równie ważne jest zapoznanie się z trudniejszymi. Dzięki temu będziesz odpowiednio przygotowany do obu części czytania.

  • Przeczytaj łatwe powieści

Czytanie prostych powieści, aby przyzwyczaić się do struktury zdań i podstawowej gramatyki, jednocześnie rozwijając podstawowe słownictwo. Dodatkowo możesz skorzystać z książki dwujęzycznej lub książki dla dzieci.

  • Zacznij mały

Aby w pełni poprawić swoje umiejętności czytania, najlepiej potraktuj się spokojnie i zacznij od prostego czytania ze zrozumieniem, a następnie stopniowo zdobywaj kolejne poziomy.

Najlepszą opcją do tego jest naszaIdealne czytanie – francuskiw Panda Languages, ponieważ obejmuje poziom od A1 do C1. Jest to przewodnik instruktażowy, który pomoże Ci poprawić biegłość językową i umiejętności czytania w języku francuskim dzięki 150 czytaniu ze zrozumieniem.

– Pismo

Teraz dla części pisemnej testu DELF ważne jest, aby móc poprawnie wyrażać się w sposób pisemny. Dzieje się tak, ponieważ ten segment wiąże się z wydaniem osobistej opinii na temat dokumentu.

Najlepiej więc ćwiczyć pisanie po francusku i zapewnić sobie umiejętność rozumienia różnych tekstów.

  • Prowadź dziennik

Najlepszym sposobem na osiągnięcie biegłości w pisaniu po francusku jest prowadzenie dziennika, który pomoże Ci zacząć myśleć w tym języku i nauczyć się w nim wyrażać.

Zapisywanie tego, co czujesz lub tworzenie prostej historii po francusku, poprawi Twoje umiejętności pisania oraz poprawi Twoją gramatykę i słownictwo.

Aby rozpocząć praktykę pisania, naszIdealne pisanie – francuskimoże być dla Ciebie wielkim atutem. Pomoże Ci tworzyć jasne i poprawne składniowo zdania, ćwicząc umiejętności pisania po francusku.

  • Poszerz swoje słownictwo

Poszerzanie słownictwa i nauka nowych słów może wpłynąć na wszystkie cztery umiejętności językowe. Tak więc skorzystanie z pomocy słownika, takiego jak naszaPraktyka słownictwa – język francuskimoże być bardzo pomocny w przygotowaniu testu DELF.

– Mówiąc

Komunikacja werbalna jest istotną częścią testu DELF. Aby zdać egzamin, konieczne jest ćwiczenie wyraźnego mówienia po francusku. Prawidłowa wymowa francuska może być frustrująca, ale dzięki praktyce wszystko staje się łatwiejsze.

– Popraw swoją wymowę

Możesz to zrobić, odzywając się regularnie, nawet jeśli się potykasz i jąkasz. Ponadto konsekwentne słuchanie native speakerów i naśladowanie ich może być świetnym sposobem na poprawę umiejętności mówienia.

– Słuchaj uważnie

Chociaż angażowanie się w rozmowy jest niezbędne, aby poprawić swoją mowę i zwiększyć pewność siebie, równie ważne jest słuchanie. Aby słusznie przyswoić poprawną wymowę słów, powinieneś uważnie słuchać rodzimych użytkowników języka francuskiego.

Nasza książka do słuchania Perfect Listening/ Écoute Parfaite- French w Panda Languages ​​może Ci w tym pomóc.

Wniosek

Przygotowanie jest kluczowe. Zdanie egzaminu DELF wymaga tylko trochę praktyki i determinacji. W Panda Languages ​​zapewniamy zestaw różnych francuskich książek, które poprawią wszystkie cztery umiejętności, abyś mógł zdać egzamin. Z nami w mgnieniu oka zbierzesz żniwo swojego czasu i wysiłków.

Facebooktwitterlinkedininstagram
Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts