Welcome to Panda Languages
 - 
Arabic
 - 
ar
Chinese (Traditional)
 - 
zh-TW
Dutch
 - 
nl
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Italian
 - 
it
Portuguese
 - 
pt
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es

DELF Sınavına hazırlanmak ve en yüksek sonucu almak için en iyi 4 ipucu

Post Visitors:164
DELF Sınavına

Fransız eğitim bakanlığı,DELF Sınavına Fransızca dil yeterliliğinizi doğrulamak için. Bu sınav dünya çapında tanınır ve sonsuza kadar geçerlidir.

Bu, özgeçmişinizde Fransızca dilindeki ustalığınızı kanıtlamanız veya herhangi bir uluslararası ve Fransız okuluna kaydolmanız için harika bir sertifika yapar.

DELF’te başarılı olmanız için size rehberlik etmek, Panda Languages’deki nihai hedeflerimizden biridir. Dinleme, okuma, yazma ve konuşma dahil olmak üzere her bir bölümünde size çeşitli kaynaklar sağlayarak. İşte bunu nasıl yapacağınız.

DELF Sınavına Nasıl Hazırlanılır?

DELF hazırlık yolculuğunuza başlamak için pratik yapmak çok önemlidir. Ancak hazırlanmadan önce, bunun için malzemeleri doğru bir şekilde seçmek için DELF testini oluşturan parçaları bilmek önemlidir.

DELF Test Seviyeleri

DELF testi dört farklı seviyeden oluşur:

  • Fransızca dilinin temel seviyesi olan A1 Seviyesi. Öğrencinin sadece kendini tanıtmasını ve kişisel soruları alma ve yönlendirme konusunda iyi bir kavrayışa sahip olmasını gerektirir.
  • A2 Düzeyi, günlük aktiviteler gibi A1 düzeyine ek bilgi gerektiren ikinci düzeydir.
  • B1 Seviyesi, ara bölgedeki ilk seviyedir. Öğrencinin çoğu sosyal durumda kendini özgürce ifade edebilmesini ve yerlilerle başarılı bir şekilde ilişki kurmasını sağlar.
  • B2 Seviyesi, Fransızca’da yerel bir akıcılık seviyesine ulaştığınız anlamına gelir. Bu seviyede, karmaşık konularla etkileşime girebilir ve etkileşimde bulunabilirsiniz.

Bu seviyelerin her biri, dinleme, okuma, yazma ve konuşma dahil olmak üzere tüm dil becerilerinin yeterliliğini değerlendirir. DELF sınavına hazırlanmaya başlamak için bu becerilerin her biri üzerinde ayrı ayrı çalışmak en iyisidir.

DELF Testi Hazırlama İpuçları

DELF sınavının her seviyesi, dinleme, okuma, yazma ve konuşma olmak üzere dört dil becerisini test eder. Buna tam olarak hazırlanmak için, tüm bu becerileri geliştirmeniz ve bilginizi genişletmeniz gerekir. Bunlar üzerinde nasıl çalışacağınız aşağıda açıklanmıştır:

– Dinleme

DELF sınavının dinleme kısmı iki bölüme ayrılmıştır; bir kısa ve bir daha uzun. Kısa olan, çoktan seçmeli soruların eşlik ettiği bir röportajdan veya başka bir sözlü bölümden oluşur. Daha uzun bölüm, bazı sorularla daha karmaşık bir kayıt içerir.

İşte size yardımcı olacak bazı önerilen ipuçları:

  • İşitme duyunuzu keskinleştirin

Çeşitli sesleri dinleyerek Fransızca konuşma ile tanışın. Fransızca sözcükleri ilk başta anlamak zor olabilir, bu nedenle kulaklarınızı dilin nasıl telaffuz edildiği konusunda eğitmek en iyisidir.

Bu konuda size yardımcı olmak için, Panda Languages ​​olarak size Fransızca telaffuza alışmanız için doğru dinleme kitaplarını sunuyoruz. Bu tür kitaplar,Mükemmel Dinleme/ Écoute Parfaite- Fransızca, başlangıç ​​A1 seviyesinden B2 ileri seviyesine kadar geliştirmek için 100 dinleme anlama içerir.

  • Pratik yapmak mükemmelleştirir

Fransızca sesleri tekrar tekrar dinlemek, dinleme becerilerinizi geliştirir ve Fransızcayı daha iyi anlamanızı sağlar.

Panda Languages’de, Fransızca dinleme yeterliliğiniziMükemmel Dinleme/ Écoute Parfaite- FransızcaDELF sınavına hazırlanmak için günlük aktivitelere ve sosyal etkileşimlere hitap eden dinleme anlayışları ile.

– Okuma

DELF testinin okuma bölümü, bilgilendirici bir belgenin yanı sıra zorlu bir belgeden oluşur.

Bu nedenle, basit okuduğunu anlamalarla başlamak en iyisi olsa bile, daha zorlu olanlara aşina olmak da aynı derecede gereklidir. Bu, okuma bölümünün her iki bölümüne de doğru şekilde hazırlanmanızı sağlayacaktır.

  • Kolay Romanlar Oku

Temel bir kelime hazinesi geliştirirken cümle yapısına ve temel dilbilgisine alışmak için basit romanlar okumak. Ek olarak, iki dilli bir kitaptan veya bir çocuk kitabından yararlanabilirsiniz.

  • Küçük başla

Okuma becerilerinizi tam olarak geliştirmek için, en iyisi kendinizi hafife almak ve basit okuduğunu anlamaları okuyarak başlamak ve ardından kademeli olarak seviye atlamak.

Bunun için en iyi seçenek bizimMükemmel Okuma – FransızcaPanda Dillerinde çünkü A1 seviyesinden C1 seviyesine kadar. 150 adet okuduğunu anlama ile Fransızca dil yeterliliğinizi ve okuma yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olacak bir eğitim kılavuzudur.

– Yazı

Şimdi DELF testinin yazma kısmına gelince, kendinizi yazılı olarak doğru bir şekilde ifade edebilmek çok önemlidir. Bunun nedeni, bu bölümün bir belge hakkında kişisel görüşünüzü belirtmeyi gerektirmesidir.

Bu nedenle, Fransızca yazma alıştırması yapmak ve farklı metinleri anlama yeteneğinizi sağlamak en iyisidir.

  • Bir günlük tutun

Fransızca yazma yeterliliğine ulaşmanın en iyi yolu, o dilde düşünmeye başlamanıza ve kendinizi o dilde nasıl ifade edeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacak bir günlük tutmaktır.

Ne hissettiğinizi yazmak veya Fransızca basit bir hikaye oluşturmak, yazma becerilerinizi geliştirecek ve dilbilginizi ve kelime bilginizi geliştirecektir.

Yazma pratiğinize başlamanız için,Mükemmel Yazı – Fransızcasizin için büyük bir varlık olabilir. Fransızca yazma becerilerinizi geliştirerek açık ve sözdizimsel olarak doğru cümleler üretmenize yardımcı olacaktır.

  • Kelime dağarcığınızı genişletin

Kelime dağarcığınızı genişletmek ve yeni kelimeler öğrenmek, dört dil becerisini de etkileyebilir. Bu nedenle, bizim gibi bir kelime kitabının yardımını almakKelime Egzersizi – FransızcaDELF sınavına hazırlık yolculuğunuzda çok yardımcı olabilir.

– Konuşuyorum

Sözlü iletişim, DELF testinin önemli bir parçasıdır. Sınavı geçmek için, açıkça Fransızca konuşma pratiği yapmak çok önemlidir. Fransızca telaffuzu doğru bir şekilde yapmak sinir bozucu olsa da, pratikle her şey daha kolay hale gelir.

– Telaffuzunuzu Geliştirin

Bunu, beceriksiz ve kekeme olsanız bile düzenli olarak konuşarak yapabilirsiniz. Ayrıca, anadili İngilizce olan kişileri sürekli olarak dinlemek ve onları taklit etmek, konuşma becerilerinizi geliştirmenin harika bir yolu olabilir.

– Dikkatle Dinleyin

Konuşmanızı geliştirmek ve kendinize güveninizi artırmak için sohbetlere katılmak önemli olsa da, dinlemek de aynı derecede gereklidir. Kelimelerin doğru telaffuzunu doğru bir şekilde elde etmek için, ana dili Fransızca olan kişileri dikkatle dinlemelisiniz.

Dinleme kitabımızMükemmel Dinleme/ Écoute Parfaite- FransızcaPanda Languages’de bu konuda size yardımcı olabilir.

Çözüm

Hazırlık anahtardır. DELF testini geçmek sadece biraz pratik ve kararlılık gerektirir. Panda Dilleri’nde, sınavı başarıyla geçmenizi sağlamak için dört beceriyi de geliştirmeniz için size bir dizi farklı Fransızca kitap sunuyoruz. Bizimle, zamanınızın ve emeğinizin hasadını çabucak alacaksınız.

Facebooktwitterlinkedininstagram
Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts